11. 6. 2026

6. ročník ElektroFestu je definitivně za námi.

6. ročník ElektroFestu je definitivně za námi.
Závěrečná zpráva k 6. ročníku ElektroFestu

6. ročník ElektroFestu je definitivně za námi.

Letošní ročník nám připravil řadu výzev. Sobotu provázelo chladné a deštivé počasí, které komplikovalo především samotnou stavbu festivalu. V neděli se počasí výrazně zlepšilo, ale protože šlo o první ročník s plnohodnotným dvoudenním programem, návštěvníci si na nový formát teprve zvykají. Proto mohlo na první pohled působit, že byla sobota navštěvovanější než neděle.

Přes všechny starosti spojené s financováním akce, nedostatkem organizátorů i nepřízní počasí jsme festival úspěšně dotáhli až do konce. Neřešili jsme žádnou vážnou mimořádnou událost a podařilo se nám bezpečně zorganizovat celý víkendový program.

Velkou radost nám udělal rekordní počet registrovaných elektromobilů. Během dvou dnů dorazilo do Pelhřimova celkem 283 elektromobilů, což je nejvyšší počet v historii festivalu.

Počasí se bohužel podepsalo také na účasti některých partnerů. Tři vystavovatelé svou účast na poslední chvíli zrušili. Podobná situace nastala i v oblasti občerstvení, kde nedorazily dva plánované stánky. Přesto se podařilo zajistit základní občerstvení, pivo jsme obsluhovali vlastními silami a provoz se podařilo udržet bez ztráty. Kávový stánek se navzdory chladnému počasí rozhodně nezastavil.

I přes průběžné změny a nejistotu ohledně některých hostů se podařilo naplnit program festivalu. Během dvou dnů proběhlo přibližně 20 hodin programu, 11 odborných přednášek a několik rozhovorů se zajímavými hosty z oblasti elektromobility, technologií i veřejného života. Součástí festivalu bylo také 20 vystavovatelů, kteří návštěvníkům představili novinky ze světa čisté mobility.

Přes nedostatek řidičů, kteří zajišťovali provoz předváděcích vozidel, se nám podařilo uskutečnit celkem 418 předváděcích jízd. Návštěvníci tak měli možnost během dvou dnů usednout za volant desítek elektromobilů připravených našimi partnery a na vlastní kůži si vyzkoušet, jak se moderní elektromobily řídí v běžném provozu. Právě možnost osobní zkušenosti považujeme od prvního ročníku za jednu z nejdůležitějších součástí ElektroFestu, protože věříme, že dokud si člověk elektromobil sám nevyzkouší, nemůže si vytvořit skutečný názor.

V tuto chvíli vše nasvědčuje tomu, že se i přes všechny komplikace podaří udržet rozpočet v plánovaných mezích, což považujeme za další úspěch letošního ročníku.

Chtěl bych upřímně poděkovat všem partnerům, vystavovatelům, dobrovolníkům, organizátorům, moderátorům, hostům i návštěvníkům, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli ElektroFestu překonat všechny překážky. Věřím, že jsme si letošní ročník navzdory nepříznivým okolnostem nakonec společně užili.

Před námi je spousta práce. Víme o věcech, které chceme zlepšit, a víme také, že sedmý ročník bude opět velkou výzvou.

My to ale nevzdáváme.

My jsme ElektroFest. 💚⚡


„Ne každý ročník je o rekordní návštěvnosti a slunečném počasí. Někdy je největším úspěchem to, že se nevzdáte a dotáhnete vše až do cíle.“ 💚⚡

ElektroFest v Pelhřimově

Jednou už jsme to dokázali. Teď chceme být všichni vidět!

Chci přijet